Soudní oddlužení

Od roku 2009 kdo vstoupila v platnost novela insolventního zákona, získali lidé s velkými dluhy šanci v podobě oddlužení fyzické osoby. Díky možnosti požádat soud o povolení oddlužení (tzv. osobní bankrot) se mohou ti, kdo mají velké dluhy vyhnout nekonečnému splácení exekucí a vyřešit své pohledávky a po čase mít zase normální život

Soudní oddlužení

Soudní oddlužení (oddlužení fyzické osoby) je ale poměrně komplikovaná záležitost a rozhodně to není jednoduchá cesta jak se vyhnout placení dluhů. Pokud nemáte nějaký majetek, který by bylo možné prodat, tak se při osobním bankrotu musíte připravit na to, že následujících 5 let vám zůstane pouze nezabavitelná částka a zbytek všech vašich příjmů padne na úhradu dluhů.

Hlavní výhodou oddlužení fyzické osoby je ale to, že pokud vydržíte po celých 5 let splácet svoje závazky, tak na konci vás čeká zase normální život, bez toho abyste se museli být, kdy vám na dveře zabuší exekutor nebo kdy na vás dopadne exekuce na plat nebo na bankovní účet.

Bezplatná online poradna

Pro všechny kdo mají problémy s dluhy, hrozí jím exekuce nebo mají nějaké otázky ohledně oddlužení fyzické osoby je zde naše poradna. Prostřednictvím naší poradny se můžete zeptat na to, s čím si nevíte rady. Online poradna je zdarma a zeptat se může každý.