Porovnáváme 3 nebankovní půjčky – která vyšla nejlépe?

Cílem každého, kdo si chce půjčit peníze nebankovní formou, je najít si poskytovatele, který nabídne nejvýhodnější podmínky. Jednoduše, rychle, s nízkými úroky. A rozhodně není chybou déle pátrat, protože nejlepší nabídka nečeká na každém rohu, ale musíte se po ní opravdu dobře porozhlédnout. Pojďme si tedy srovnat tři nabídky, které jsou na našem trhu dostupné prakticky každému – a sami uvidíte, která vám přijde jako vůbec nejatraktivnější.

Dobře se orientovat na trhu znamená úsporu peněz

Volbu poskytovatele půjčky byste měli pečlivě promyslet. Možná se to na první pohled nezdá, ale ušetřit můžete meziročně i pár tisíc korun, u mikroúvěrů se počítá dokonce prakticky každá stokoruna. Na ulici je přece ležet nenajdete, tudíž není dobré nad něčím podobným mávnout rukou. Svět nebankovních půjček má pro vás mnoho výhod – jen si je musíte najít.

Pojďme si tedy provést rámcové srovnání, jako první je tu Hyperpůjčka, nabízející zajímavé řešení pro všechny, kteří si chtějí půjčit finanční obnos v řádu desítek tisíc korun na cokoliv, bez ručitele a hmotné zástavy majetku. Číslem dvě je dnes BB Finance Czech, společnost, která přinese možnost úvěru až do vše 45 tisíc korun na období celého jednoho roku. Do třetice zde je Cofidis půjčka, která nabízí až půl milionu korun na dobu dlouhých osmi let, s nízkými úroky a bezplatným vyřízením celé záležitosti. Řeč čísel nám ale určitě řekne více, pojďme provést srovnání i v rámci malé tabulky.

Název půjčky Hyperpůjčka BB Finance Czech Cofidis půjčka
Možná výše úvěru 4 až 250 tisíc korun 1 až 45 tisíc korun 20 až 500 tisíc korun
Lhůta splatnosti 12 až 84 měsíců 7 dnů až 12 měsíců 12 až 90 měsíců
Poplatky navíc Ne Ne Ne
Úrok / RPSN začíná na 13,45 / 14,4 % – / 118,4 % 5,9 / 6,06 %
Trvalý příjem nutností Ano Ano Ano

Ve všech případech musíte doložit trvalý příjem, něčemu podobnému se u velkoobjemových půjček dnes opravdu nevyhnete. Ze všech možností vychází nejlépe Cofidis půjčka, zde jsou ale úroky a RPSN podmíněny tím, že půjde o takzvanou „Novomanželskou půjčku“. Klasická bezúčelová půjčka znamená roční RPSN ve výši čtyřiadvaceti procent. Důležitý tedy není vždy jen nejnižší úrok, který daná společnost nabízí. Spočítejte si nejprve, zda na něj opravdu dosáhnete či jak se bude realita vlastně lišit od očekávání. A nechte si vše podrobně vysvětlit!