Oddlužení nemovitosti a nebankovní půjčky

Oddlužení nemovitosti nabízejí především různí nebankovní společnosti. Ty poskytují různí nebankovní půjčky a úvěry za podmínek, na jaké byste v bance nedosáhli. Jednou z jejich nabídek je i pomoc při oddlužení nemovitosti. Vyplatí se ale přijmout takovou nabídku?

V čem spočívá oddlužení nemovitosti

Pokud se odstanete do situace, že vám kvůli velkým dluhů hrozí exekuce na dům nebo byt, tak se vystavujete riziku, že tato nemovitost bude exekučně zabavena a prodána v rámci exekuční (nucené dražby). V takovém případě se většinou nemovitosti prodávají za 50 – 60 % odhadní ceny.

V takovém případě se vyplatí zvážit nabídku na pomoc při oddlužení nemovitosti, ale jen za některých podmínek.

Kdo nabízí oddlužení nemovitosti

Firmy, které nabízí oddlužení nemovitosti, většinou mají pouze dvě nabídky. Buď vám pomohou s vyplacením současné exekuce, která je vedena proti vaší nemovitosti, s tím že dluh, který takto vznikne, budete splácet této firmě.

Nebo nabízí, že pomohou s oddlužením nemovitosti, a s jejím následným prodejem. V tomto druhém případě sice o svoji nemovitost tak jako tak přijdete, ale pokud nebudete prodávat dům v nucené dražbě, tak máte šanci za prodej získat mnohem více peněz.

Vyplatí se oddlužení nemovitosti?

Ano i ne. Záleží na konkrétních podmínkách, která daná firma nabízí. Je ale nutné dávat si velký pozor. Mezi nabídkami na oddlužení nemovitosti se totiž skrývá celá řada buď nepoctivých, nebo vyloženě podvodných nabídek. Existuje totiž celá řada „dobráků“ která se jen snaží přiživit na vašem neštěstí.

Pro oddlužení nemovitostí platí to stejné jako pro ostatní nebankovní půjčky. Vždy je nutné velmi pečlivě prostudovat všechny podmínky, které jsou spojené s poskytnutím nebankovní půjčky nebo úvěru. Zvlášť pokud se jedná o oddlužení nemovitosti, byste návrh smlouvy měli konzultovat s právníkem. Za rady právníka sice zaplatíte i několik tisíc korun, ale to se rozhodně vyplatí. Lepší zaplatit několik tisíc korun právníkovi, než se pak dívat, jak jste přišli o svůj dům.