Kalkulačka oddlužení vám hravě spočítá podmínky

Kalkulačka oddlužení fyzické osoby na této stránce umožňuje snadno spočítat, kolik peněz vám zůstane, pokud vám soud povolí soudní oddlužení (osobní bankrot) prostřednictvím splátkového kalendáře.

Kalkulačka oddlužení – jak postupovat

Pro výpočet částky, která vám zůstane k dispozici při oddlužení fyzické osoby (osobní bankrot) je rozhodující především vaše čistá mzda, a dále to jestli vám bude nezabavitelná částka navýšena o částky, které náleží na manželku (manžela) a nezaopatřené děti.

Výpočet je stejný jako v případě že soud nařídí provedení exekuce na plat při přednostní pohledávce a řídí se stejnými pravidly a zákony.

Pro výpočet oddlužení zadejte tyto údaje:

  • Čistá mzda (průměrná čistá mzda).
  • Zadejte, jestli máte manžela/manželku.
  • Zadejte počet dětí.

Kalkulačka oddlužení – výsledek výpočtu

Ve spodní části aplikace kalkulačka oddlužení se vám zobrazí informace o tom, jaká vám zůstane nezabavitelná částka a kolik se bude strhávat na úhradu vašich dluhů.

Dále je zde spočítáno, jaká částka se vám celkem strhne za následujících 5 let. Nezapomeňte, že podmínkou, aby vám soud povolil oddlužení, je to, aby tato částka byla vyšší než 30% vašich dluhů (konkrétně musí být částka vyšší než 30% nezajištěných pohledávek, pokud se se svými věřiteli nedohodnete, že se spokojí s menší částkou za své dluhy.)