Browse By

Seznam věřitelů

Dobrý den,
zajímá mne, zda do návrhu na oddlužení musím uvést mně všechny známé věřitele, nebo kompletně všechny věřitele. Několikrát jsem se stěhovala a úvěrové smlouvy se mi ztratily, takže nevím přesně kolik a komu dlužím, takže se obávám, že můj seznam věřitelů nejsem schopná zhotovit kompletní. Prosím o radu, co mám dělat. Děkuji

One thought on “Seznam věřitelů”

 1. Poradna oddlužení says:

  Podle insolvenčního zákona (viz ZÁKON Č. 182/2006 Sb. – o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon)), má ten kdo předkládá návrh na oddlužení fyzické osoby (viz návrh na oddlužení) povinnost předložit soudu seznam věřitelů s uvedením výše pohledávek.
  Tento požadavek pak dále upravuje paragraf § 104 písmeni 3, konkrétně pak:
  (3) V seznamu závazků je dlužník povinen jako své věřitele označit všechny osoby, o kterých je mu známo, že vůči němu mají pohledávky nebo jiná majetková práva, nebo které vůči němu pohledávky nebo jiná majetková práva uplatňují.
  Rozhodující je tedy formulace „o kterých je mu známo“. Pokud tedy ve své žádosti předložíte seznam věřitelů a pohledávek o kterých víte a nebude uvádět ty, o kterých nevíte pak splňujete to, co požaduje zákon.
  Současně ale platí, že ty pohledávky, které nejsou uveden vy seznamu nejsou součástí oddlužení a mohou být po vás i nadále vymáhány po skončení vašeho oddlužení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..