Browse By

Schválí soud oddlužení, když jsem nezaměstnaný?

Rád bych se vás zeptal, jestli si mohu požádat o osobní bankrot, když jsem momentálně nezaměstnaný? Mám velké dluhy, asi 600.000 korun, které už několik měsíců nezvládám splácet. Před měsícem jsem také přišel o práci a momentálně jsem odkázaný jen na podporu v nezaměstnanosti od úřadu práce. Nemám žádné další příjmy.
Chtěl bych vědět, jestli si v takovém případě mohu podat žádost o oddlužení. Vzhledem k tomu že jsem úplně bez peněz, tak už si na mě nikdo nic nevezme. Rád bych se svých dluhů zbavil, abych se časem zase mohl postavit na nohy. Děkuji za vaši radu.

4 thoughts on “Schválí soud oddlužení, když jsem nezaměstnaný?”

 1. Poradna oddlužení says:

  Návrh na osobní bankrot si podat můžete. Pokud ale nemáte žádné pravidelné příjmy nebo pokud nemáte nějaký majetek, který by bylo možné rozprodat a uspokojit z jeho prodeje alespoň část dluhů, tak to nemá moc velký smysl.

  V případě že nemáte příjmy ani majetek by totiž soud vaši žádost o osobní bankrot automaticky zamítnul. Předpokladem pro schválení oddlužení je najít si práci a mít dostatečně vysoké příjmy, abyste pak byl schopen v průběhu oddlužení (trvá to 5 roků) uhradit alespoň 30% příjmů. Ve vašem případě by to znamenalo zaplatit alespoň 200.000 Kč, tj. přibližně 3.300 Kč / měsíčně. Musíte mít tedy příjmy ve výši této částky + nezabavitelné minimum aby soud osobní bankrot schválil.

 2. ruzena says:

  dobry den chtela sem se zeptat ma matka mi udelala dluh na pladbe na popelnicich u mesta neni mi jeste 18 neziji z matkou da se pro ti tomu neco delat

 3. Elis says:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je možné oddlužení pro člověka který nemá tři roky zpět doložitelný příjem, ale teď už práci má a splácet by mohl. Výše dluhů je kolem 750 000Kč. Děkuji za odpověď.

 4. Petr Smetana says:

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda je u mne mozna insolvence a jsem nezamestnany ale jsem veden na uradu prace a pobiram socialni davky mam totiz dluh 28 tisic a nevim jak to zaplatit dekuji predem za odpoved

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..