Browse By

Registr dlužníků

Dobrý den, ráda bych využila status oddlužení, ale dostala jsem informaci, že po oddlužení budu stále vedena v registru dlužníků. Zajímá mne, zda v registru budu navždy, nebo po jaké době dochází k výmazu, nebo zda lze o výmaz požádat. Děkuji

One thought on “Registr dlužníků”

 1. Poradna oddlužení says:

  Záleží na tom, o jaký registr dlužníků se jedná. Pokud se jedná o některý z veřejných registrů jako je například SOLUS (registr nebankovních dluhů a pohledávek) nebo bankovní registr (CBCB), tak v těchto registrech jsou informace uchovávány po dobu trvání uvěrového vztahu mezi bankou a jejím klientem a po dobu dalších čtyř (4) let po jeho řádném ukončení. Po uplynutí této doby budou takovéto informace pouze archivovány.

  Oba tyto registry nemají žádnou možnost jako „požádat o výmaz“. Ten by měl proběhnout po stanovené době automaticky.
  Řada bankovních ústavů nebo i jiných firem si pak ale pochopitelně vede interní (soukromé) databáze, ze kterých nemusíte být smazána nikdy. Ty ale mohou složit jen pro potřeby konkrétní firmy nebo banky.

 2. Patrik Zelinka says:

  To se mi ovšem zdá sporné jelikož v tomto případě SOLUS jako sro i CBCB je povinné uposlechnout Usnesení Krajského soudu s tím že je osoba oddlužená a nemá dluh.
  V případě že rejstříky uvádí něco jiného, dá se tato skutečnost považovat za porušení rozhodnutí soudu.
  V tomto případě je to na žalobu jelikož mě nějaké rejstřík diskriminuje, a uvádí lživé věci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..