Browse By

oddlužení ?

Dobrý den, můj přítel má velký problém.
Pro nastínění situace: Přítel podnikal a z toho má strašné dluhy. Většinou jsou to exekuce – úroky, s tím, že ještě nejsou zaplaceny jistiny a na exekuci (nebo soud, já tomu až tak nerozumím) to všechno roste o 12500 měsíčně. K tomu má ještě nějaké závazky, jako elektřína – advokátní kancelář, plyn, česká spořitelna, finanční úřad, sociální a zdravotní pojištění, t-mobile, ufon, vodafone. Vše je kolem 800 000tis. Kč úroky ten největší závazek asi 300000kč – aktuálně.
Od března začal docela splácet, sice po 1000kč měsíčně, ale alespoň něco. Teď už to nedává, protože čím víc se začínají jeho dluhy řešit, tím víc toho je Spočítala jsem, že by se z toho dostal do 5 let, ale poté platit dalších 700 000kč za ten největší závazek jako exekutorum? to si myslim, že by se to psychicky nezvládlo ..a 10let v tahu.
Je zde ještě jeden problém. Bydlíme spolu, máme stejné trvalé bydliště. Bydlíme spolu od března 2011 a všechen majetek, co jsem si brala ze starého bytu, mi má mamka darovala, máme na to smlouvu darovací i ověřenou na poště. Jsme vedeni na majetkové správě v Ostravě, jako druh a družka.
Již neví co má dělat, je to stále horší a horší, jak těch závazků přibývá.
Přítel bude mít od září 2011 již HPP,dosud byl 5měs na pracovním úřadě. Jinak měl živnostenský list. Jeho příjmy nějaké byly jenom v roce 2009.
Já pracuji, jinak jsem byla student. Finančně mu pomoci nemůžu, protože dávám peníze sama už někam jinam. Je nějaké pomoci ?Děkuji

One thought on “oddlužení ?”

  1. Poradna oddlužení says:

    Dobrý den, pokud má Váš přítel dluhy z podnikání, jak uvádíte, pak je osobní bankrot vyloučený. Oddlužení podle insolvenčního zákona se totiž nevztahuje na dluhy z podnikání. V případě že váš přítel podnikal, tak insolvenční zákon nabízí jiné možnosti jak řešit ukončení podnikání s dluhy – konkurz nebo vyhlášení úpadku. Pokud váš přítel ale podnikal jako OSVČ, tak za své dluhy ručí celým svým majetkem a tak to jeho problémy příliš neřeší.
    V zásadě je asi jediná možnost pokusit se o vyrovnání dluhů z podnikání a následně požádat o osobní bankrot. Vzhledem k výši dluhů to ale zřejmě není příliš reálná možnost. Nezbývá tedy nic jiného než se smířit s dlouhodobými srážkami a exekucemi (k promlčení dojde nejdříve za 10 roků), nebo hledat jiné formy příjmu tak aby bylo možné uhradit dluhy co nejdříve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..