Browse By

muzu pri odluzneni, ktere si chce podat byvaly manzel prijit o dr.byt, kdyz jsme uz trictvrte roku rozvedeni a byt v ramci majet.vyrovnani zustal mi?

Hezky vecer, chtela bych se zeptat.byvaly manzel si udelal dluhy behem manzelstvi, o kterych jsem nevedela.pri rozvodu uvedl, ze jsou to vyhradne jeho dluhy a tudiz nebyly v majet.vyrovnani puleny.bylo uvedeno, ze je povinnen si je hradit sam.vyporadali jsme se a v ramci tohoto vyporadani mi zustal druzs.byt, ktery jsme nabyli v dobe manzelstvi.ted je byt napsan na me a jsem trictvrte roku rozvedena.byvaly muz ma trvale bydliste jinde a v byte nebydli 2roky.chce podat odluzneni.muze se stat, ze by me to odluzneni nejak zasahlo? Myslim muj plat ci hestli by me mohli pripravit o byt, kdyz jsme rozvedeni.mam 2 male deti a nechci prijit o strechu nadhlavou.dekuji za odpoved.

One thought on “muzu pri odluzneni, ktere si chce podat byvaly manzel prijit o dr.byt, kdyz jsme uz trictvrte roku rozvedeni a byt v ramci majet.vyrovnani zustal mi?”

 1. Zdeněk Řežábek says:

  Dobrý den,chci se prosím zeptat,nejsme s manželkou ani po dvouch letech rozvedeni,ne naší vinnou,podal jsem žádost o oddlužení ,všechny kritéria splňuji,ale manželka mi to nechce podesat.Dá se oddlužení dovést do uspěšného konce i bez jejího podpisu? Děkuji

 2. steinerová says:

  Dobrý den. Chci se zeptat. Z dob manželství zůstal dluh cca 300000, v dnešní době i s úroky cca 700tis. Exmanžel neplatí,nepracuje. Já neplatím,starám se o děti z toho jedno s potřebou celodenní péče stupeň 3. Soudně dluh vyřešen nemáme. Pokud vím osobní bankrot asi pro mne nejde. 3děti,na úřadu práce. Chci svoji situaci vyřešit a začít nový život. Mám nějakou možnost? Vyjednávat s bankou se obávám. Dluh je z úvěru. Děkuji za odpověď steinerova

 3. Václav says:

  Syn je v insolvenčním řízení a své dluhy splácí. Je rozvedený a soud nyní řeší vyrovnání SJM. Pokud by získal z tohoto vyrovnání nějaký peněžitý příjem, je tento příjem kvalifikován jako mimořádný a musí ho poskytnout insolvenčnímu správci po navýšení úhrady svých dluhů.

  Děkuji

  Václav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..