Browse By

Může exekutor provádět srážky, když mám podaný návrh na oddlužení?

Rád bych se zeptal, jak to bude, pokud si podám žádost o oddlužení k soudu. Jestli mi exekutor bude moci strhávat peníze ze mzdy a z bankovního účtu i přes to, že se rozhodnu řešit svoje dluhy pomocí oddlužení?
Mám velké dluhy a hrozí mi několik exekucí. Rád bych se jim nějak vyhnul, a proto uvažuji o podání žádosti o oddlužení, nechci se ale dostat do situace že i přesto budu úplně bez peněz. Prosím o radu

One thought on “Může exekutor provádět srážky, když mám podaný návrh na oddlužení?”

  1. Poradna oddlužení says:

    Jakmile je podána žádost o soudní oddlužení (resp. jakmile dojde k zahájení řízení a zveřejnění vyhlášky o insolvenčního řízení), tak jediná cesta, jak se mohou věřitelé domáhat svých peněz je právě prostřednictvím insolventního soudu. Pokud byste tedy měl nějaké exekuce, tak ty se v době, kdy se soud bude zabývat vaší žádostí na oddlužení, pozastaví a současně ani nemohou být zahájeny žádné další nové exekuce.
    Exekuci je sice možné nařídit i po zahájení insolventního řízení (oddlužení) ale nelze ji provést.
    Na druhou stranu, pokud vám soud schválí oddlužení (a pokud se nebavíme o oddlužení prodejem majetku, ale o oddlužení splátkovým kalendářem), tak vám zůstanou přibližně stejné prostředky (pouze neznavitelná částka) jako při exekuci na plat. Takže oddlužením se splácení dluhů nevyhnete.

  2. Petra says:

    Dobrý den požádali jsme o oddlužení ale máme nižší příjem,soud po nás chce smlouvu o duchodu na nějakou častku.Chtěla jsem se zeptat zda se do tý smlouvy musí napsat moje adresa trvalého bydliště kde se nezdržuju nebo můžu doručovací adresu (soud doručovací adresu má) a ten kdo bude přispívat tam taky může napsat doručovací adresu aby mu tam chodily písemnosti od soudu nebo musí bát trvalá co je v občance?Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..