Browse By

Co se stane, když při oddlužení přijdu o práci?

Mám velké dluhy ve výši více než 3,5 miliónu korun. Nejsem je schopný splácet a tak uvažuji o podání žádosti na oddlužení fyzické osoby podle insolventního zákona. Spočítal jsem si už, že díky mým příjmům by mi soud měl oddlužení povolit (splňuji podmínku úhrady 30% dluhů ze svých příjmů).
Zajímalo by mě ale, co se stane, pokud náhodou v následujících pěti letech přijdu o práci a budu třeba nezaměstnaný. To pak soud zase oddlužení zruší?

One thought on “Co se stane, když při oddlužení přijdu o práci?”

  1. Poradna oddlužení says:

    To, že přijdete o práci se nepovažuje za důvod ke zrušení již schváleného oddlužení. Zákon pouze požaduje, aby se dlužník po schválení oddlužení snažil mít zaměstnání. Za to se pak dá považovat i to, že budete registrovaný na úřadu práce a bude chodit na příjicí pohovory. Pokud tedy při ztrátě zaměstnání budete projevovat snahu najít si novou práci, tak to soud nebude brát jako důvod k tomu, aby rušil oddlužení.

  2. Veronika says:

    Dobry den chtěla bych informaci mame od roku 2011 insolvenčni řízeni radne jsme platily do roku 2013 do dubna ale manzel ztratil zamestnani a byl hlasen na urade úprace do zari 2013 od rijna byl zamestnan na zkusebni dobu urcitou na 3 mesice plat 8300kč a rodíčovsky prispevek 11500kč a mame 3 deti do posud jsme nemely z ceho isolvenci dale platit soud i spravce jsme o tom informovaly chtela bych vedet co nam hrozi nebo jestly nam muzou naridit zaplatit plnou castku dekuji za odpoved

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..