Soudni oddluzeni hlavicka

PORADTE MI


MAM VELKE DLUHY ASI TAK DO 500000KC UZ MAM EXEKUCIU NA PLAT VSETKO CHEM SPLATIT ALE S TYMI ZRAZKAMI MI TO IDE MOC TAZKO VELA SOM NECITALA DROBNE PISMENKA ANI SOM PUJCKY NEDOSTALA A MAM PLATIT POKUTY PENALE MUZETE MI PORADIT DEKUJI ZA LASKAVOST S POZDRAVEM MENICHOVA

Počet odpovědí na tuto otázku: 3


Odpověď na otázku: “PORADTE MI”:

 1. Pokud máte vysoké dluhy, můžete zvážit osobní bankrot (oddlužení fyzické osoby podle insolventního zákona). V takovém případě byste po dobu pěti roků splácela svoje pohledávky. Srážky ze mzdy v případě osobního bankrotu jsou stejné jako exekuce na plat pro nepřednostní pohledávky.

  K tomu aby vám soud schválil osobní bankrot, musíte být schopná za těch 5 roků uhradit alespoň 30% všech svých dluhů, takže záleží na tom jaká je výše vašich příjmů (nebo popř. jestli nemáte nějaký majetek, který by bylo možné rozprodat).

  Další podmínkou pro osobní bankrot je to, že dluhy nesmí pocházet z podnikání. A dále také nesmí být žadatel o osobní bankrot odsouzen v souvislosti s nějakým trestným činem.

  Dále také soud může požadovat uhrazení poplatku předem (záloha za služby insolvenčního správce). Maximální výše tohoto poplatku je podle zákona 50.000 Kč, u osobních bankrotů ale většinou soudy požadují mnohem nižší zálohu (výše zálohy se liší u jednotlivých soudů).

  Pokud splňujete všechny podmínky, mohlo by to pro vás být řešení vašich dluhů.

 2. Dobry den , mam velke dluhy , ktere čini kolem 500 000 kč. Exekuci je tolik že nevim komu co mam dati. Kvuli stěhovaní , se spoustu duležitych dokumentu stratilo. K problemu jsem se zrovna zodpovědně nepostavil a ted vlastně ani nevim pokud mi je nějake pomoci. Jak a kde mohu dopatrat me finanční prohřešky? Podstatě nemam nic a dluhy neustale narustaji. Co mohu dělat ? jde začit znovu?

  • Myslím, že vy sám byste měl mít alespoň částečnou představu, kde všude dlužíte? Můžete se zkusit obrátit na jednotlivé věřitele. Další možností je pak soud v místě vašeho trvalého bydliště, kde můžete zjistit, jestli proti vám jsou vedeny nějaké žaloby nebo jestli byly vydány nějaké platební rozkazy. Dále je pak centrální registr exekucí, který provozuje exekutorská komora viz . http://ceecr.cz/, případně další registry pohledávek a neplatičů.

 3. Dobrý den,
  můj bratr 4 roky nepracuje, má exekuci za směnku, za neplacení pojištění atd. Bratr poštu nepřebírá, pracovat asi ani nechce. Žije u mámy a rozumně se s ním komunikovat nedá a dle jeho chování mám pocit, že není úplně normální. Díky jeho dluhům jsme už přišli o chalupu a byt (dědictví), protože nikdo není jeho dluhy schopen vyplatit ( a sám jsem už jednu exekuci za něj platil a teď hrozí, že exekutor přijde i k mamě domů. K vzhledem k těžké nemoci setry žijící s matkou, mám obavu o možných následcích takové návštěvy. Doopravdy bych nerad, aby jeho dluhy nakonec stáhly rodinu ke dnu. Ale když on to řešit nechce, nevím jak postupovat dál. Z domu předpokládám dobrovolně nepůjde.


Poradna a diskuze (nová otázka nebo odpověď):

Poradna oddlužení - další otázky a odpovědi:

Všechny otázky a odpovědi