Soudni oddluzeni hlavicka

Je nějaký způsob jak se vyhnout exekuci? Prosím o rady nebo tipy jak na to.


Moc ráda bych věděla, jestli existují nějaké legální způsoby jak se vyhnout exekuci, nebo jak zabránit exekutorovi aby mi všechno zabavil. Dostala jsem se do problémů, kdy dlužím velké peníze, ale myslím si, že v tom jsem nevině. Jsou to dluhy za mého manžela, na kterých jsem vedená jako spoluručitel, ale přitom jsem z těch peněz neviděla ani korunu. Manžel si vzal nějaké půjčky od banky na rozjezd podnikání. Já jsem to podepsal jako spoluručitel, ale přitom jsem peníze nikdy nemohla utratit.
Nyní mi hrozí exekuce, a já se bojím, že mi nezůstanou peníze na nájem a na jídlo pro děti. S manželem, už spolu nežijeme, ale prý i tak musím zaplatit dluhy, které vznikly po dobu našeho manželství. Moc prosím o radu jak se vyhnout exekuci nebo co dělat aby mě exekutor nepřipravil úplně o všechno

Počet odpovědí na tuto otázku: 1 odpověď


Odpověď na otázku: “Je nějaký způsob jak se vyhnout exekuci? Prosím o rady nebo tipy jak na to.”:

  1. Proti exekuci neexistuje žádná jednoduchá obrana. Pokud se jedná o vymáhání oprávněné pohledávky, tak moc možností, jak byste mohla zabránit exekuci, nemáte. Jediná možnost je zkusit se domluvit s věřitelem (s bankou u které máte dluhy) nebo s exekutorem na nějaké formě řešené, které by se obešlo bez exekuce. Můžete se s nimi domluvit na splátkovém kalendáři.
    Nebo případně můžete zvážit možnost podání návrhu na oddlužení fyzické osoby (osobní bankrot). Tady ale záleží na tom, jestli máte více dluhů, nebo jestli to je jen jeden velký dluh. Dále také záleží na tom, jestli máte dostatečně vysoké příjmy na to, abyste byla schopná uhradit alespoň 30% svých dluhů.
    Moc dalších možností jak se vyhnout exekuci není. I když si zrušíte trvalé bydliště v bytě, kde bydlíte, tak vás to před exekucí neochrání, exekutor může přijít zabavit majetek téměř kamkoliv, kde se bude domnívat, že máte nějaký majetek. To samé platí i pro příjmy, exekutor si dokáže poměrně snadno zjistit, kde pracujete nebo kde máte bankovní účet. Jediná obrana před exekutorem je nedělat mrtvého brouka, ale postavit se ke svým dluhům čelem a pokusit se je nějak začít řešit.


Poradna a diskuze (nová otázka nebo odpověď):

Poradna oddlužení - další otázky a odpovědi:

Všechny otázky a odpovědi