Soudni oddluzeni hlavicka

Je nějaká možnost jak pomoct synovi s dluhy.

Rubrika: Poradna dluhy

Můj syn se odstěhoval v osumnácti letech ze společné domácnosti k babičce.Našel si přítelkyni se kterou bydlel střídavě u babičky a nebo u jejích rodičů.Jednou večer mi zavolal a řekl mami já se stebou loučím a ozvala se rána.Následovalo těžké období kdy syn byl na jipce měl těžké poranění mozku,píchlou plíci, zlomenou patu a různé pohmožděniny.To ale ještě nebylo vše,když jsem si přijela k jeho slečně pro osobní věci-občanský průkaz,zdravotní kartičku atd….dostala jsem ještě velký šuplík korespondence.Sdruhým synem jsme se dali do práce a po měsíci jsme zjistili že si syn navypůjčoval 500000 a s úroky800000.Syn se naboural do autobusu a vznikla škoda 200000 dohromady tedy milion.V dnešní době leží v ústavu je zbaven svéprávnosti má určenou opatrovnici.Je to už dvaapůl roku od úrazu a z jednoho milionu jsou dva a stále to narůstá.Existuje nějaká možnost nebo řešení jak to zvládnout a synovi pomoct děkuji mockrát za odpověd LENKA.

Počet odpovědí na tuto otázku: 1 odpověď


Odpověď na otázku: “Je nějaká možnost jak pomoct synovi s dluhy.”:

  1. Pokud je váš syn nesvéprávný a nemá žádný majetek nebo příjmy ze kterých by mohly být uhrazeny dluhy je to poměrně složitá situace. V tomto případě bohužel ani není možné žádat o osobní bankrot (oddlužení podle insolvenčního zákona).

    Jednou z možností je pokusit se kontaktovat jednotlivé věřitele a domluvit se s nimi na nějakém řešení = například že bude postupně uhrazena základní částka dluhu a oni vám pak odpustí dlužné úroky nebo podobná dohoda.

    Druhá věc pak je to, že po 10 letech od soudního uznání dluhu dochází k jeho promlčení.


Poradna a diskuze (nová otázka nebo odpověď):

Poradna oddlužení - další otázky a odpovědi:

Všechny otázky a odpovědi