Soudni oddluzeni hlavicka

Mimosoudní oddlužení

Mimosoudní oddlužení nemá s oddlužení fyzické osoby ve smyslu insolvenčního zákona (především pak § 389 až § 418) nic společného. Mimosoudní oddlužení nabízí různé soukromé firmy a úvěrové společnosti, které se specializují na řešení nebo vymáhání dluhů. Mimosoudní oddlužení může být šance pro ty, kdo mají dluhy z podnikání, nebo kdo si nemohou dovolit klasické soudní oddlužení. Má to ale mnoho rizik.

Co je to mimosoudní oddlužení

Mimosoudní oddlužení nabízí celá řada firem. Celá řada dlužníků, kterým bylo zamítnuto soudní oddlužení (osobní bankrot) se na tyto firmy obrací s nadějí, že jim pomohou vyřešit jejich dluhy, realita je ale většinou trochu jiná.

Firmy inzerující mimosoudní oddlužení nabízejí v zásadě dva druhy pomoci. V prvním případě vám pomohou pouze v případě, že máte nějakou nemovitost (klidně i se zástavou nebo s exekucí). Nabízí vyplacení exekuce a pomoc při následném prodeji nemovitosti. V tomto případě tedy jejich nabídka mimosoudního oddlužení spočívá pouze v tom, že za vás vyplatí exekuce a pak prodají váš dům za výhodnějších podmínek.

Druhá forma pomoci pak spočívá v tom, že firma převezme jednání s vašimi věřiteli, domluví se s nimi na splátkovém kalendáři a bude za vás spravovat přerozdělování splátek. Takže se vlastně nejedná o oddlužení, a jen pomoc při řešení dluhů.

Vyplatí se mimosoudní oddlužení?

V obecné rovině je možné říci, že nabídky na mimosoudní oddlužení zpravidla slibují něco, co ve skutečnosti nemohou nabídnout. Na tyto firmy se často obrací lidé s velkými dluhy v naději, že jim mimosoudní oddlužení pomůže vyřešit jejich problémy s dluhy. Ve finále ale většinou zjistí jen to, že přišli o další peníze.

Zkušenosti mimosoudní oddlužení

Pokud máte nějakou pozitivní nebo negativní zkušenost s nabídkou na mimosoudní oddlužení, tak se o ni podělte v naší poradně pro oddlužení v sekci zkušenosti mimosoudní oddlužení.

Pokud máte nějaké otázky ohledně oddlužení fyzické osoby, potřebujete poradit jak zažádat o osobní bankrot, nebo máte nějaké jiné problémy s dluhy nebo s vás trápí exekuce, naše poradna pro pomoc s dluhy je vám k dispozici.

Poradna oddlužení - otázky a odpovědi:

Všechny otázky a odpovědi